top of page

Hakkımızda

MineTopbas.jpg

Fırtınaların şiddetiyle devrilen ve denize sürüklenen ağaçların yıllara meydan okuyan ''Dönüşüm'' hikayeleri...

Deniz tarafından aşındırılan ahşaplarla çalışmak...

Aşınmış ahşaplar yeni formlara dönüştürülüyor ve onları benzersiz kılıyor. Benim hayranlığım, doğanın yarattığı bu mucizevi formlara...

Dallar ve kökler beni en çok etkileyenler...

Biri gökyüzüne uzanırken diğeri toprağın derinliklerine ilerliyor, topraktan aldığı bu güç gökyüzüne eşsiz dallar olarak yansıyor. Bu tasarımların hikayesi, kadim ağaçlardan geliyor. Fırtınalar ve sellerle ormanlardan sahillere yuvarlanan ve dalgalarla aşınan bu ağaçların dalları teninize temas ettiğinde bütün bunları hissedeceksiniz."

MİNE TOPBAŞ

 

1967 yılında Adana’da doğdu. Liseden mezun olduktan sonra 5 yıllık resim eğitiminin yanı sıra birçok sanatsal dersler daha aldı. Çok küçük yaşlardan beri objelerin şeklini değiştirip fonksiyonel tasarımlar yapmayı sevdi. Çeşitli moda markalarında mağaza yöneticisi olarak çalıştı. 2016 yılında Karadeniz sahillerinde, adeta ‘’kişilik’’ verdiği ahşaplarla tanıştı. Her birinin ayrı hikayesini anlatabilmek için ahşapları fonksiyonel hale getirmek istedi. Farklı materyallerle, doğallığın ön planda olduğu ‘’ileri dönüşüm’’ çağdaş mücevherler yapmaya başladı. 2019 yılında metal kili, mum modelleme, kaynak ve mine gibi teknik dersler alarak, tasarımlarında uygulamaya başladı. 2021 yılında taşındığı Bodrum Boğaziçi Köyü’nde tasarımlarına devam ediyor.

bottom of page